Jak oglądać telewizję przez Internet?

Jak oglądać telewizję przez Internet?

Rozbudowa sieci i zwiększenie prędkości Internetu pozwoliło z nas oglądać telewizję nie tylko w plazmie, ale także na każdym innym urządzeniu podłączonym do Internetu.

Jak oglądać telewizje w sieci?

Rozszerzenie zasięgu Internetu i przejście na 4G pozwoliło nam oglądać nasze ulubione programy telewizyjne i filmy za darmo w dobrej jakości nie tylko na telewizorze stacjonarnym, ale także na laptopie i komunikatorze (na przykład na Androidzie) niemal wszędzie. Najłatwiejszy i najtańszy sposób na oglądanie telewizji internetowej i filmów za darmo bez rejestracji, ale jednocześnie z niską jakością i minimalnymi funkcjami jest przy użyciu zwykłej przeglądarki. Może to być oficjalna strona internetowa określonego kanału telewizyjnego lub „portal” z dużą listą kanałów telewizyjnych do obejrzenia, gdzie znajdziemy też filmy za darmo online. Aby znaleźć stronę swojego ulubionego kanału telewizyjnego, po prostu przeszukaj wyszukiwarkę i kliknij link. Możesz też wyszukać w przeglądarce zwrot „oglądać telewizję online” i wybrać ulubioną wersję witryny z wieloma kanałami telewizyjnymi do wyświetlenia z wyświetlonej listy. Możesz także oglądać bezpłatną telewizję za pomocą torrenta. Aby to zrobić, musisz dodatkowo pobrać program do oglądania telewizji na komputerze przez Internet, na przykład i zainstalować Ace Stream Media z Play Market. Następnie zainstaluj odtwarzacz wideo (na przykład MX Player) i możesz oglądać dowolny z kanałów telewizyjnych oferowanych przez program.

Skorzystaj z usług jednego z dostawców Internetu

Aby oglądać telewizję przez Internet, możesz również zamówić tę usługę u jednego z wielu dostawców usług internetowych. Zazwyczaj taka usługa jest skierowana do firmy, która dystrybuuje Internet w mieszkaniu, jednak nie wszystkie firmy mogą zaoferować opcję telewizyjną, ale tylko duzi operatorzy. Dostęp do transmisji IPTV (z telewizji angielskiej za pośrednictwem protokołu internetowego) od dostawcy jest uważany za jeden z najwygodniejszych sposobów oglądania, ponieważ zapewnia możliwość oglądania wielu programów (setek kanałów, w tym tematycznych) w wysokiej jakości z dodatkową funkcjonalnością (przeglądanie zarchiwizowane wideo, bez reklam, nagrań itp.).

Jednak taka usługa nie jest bezpłatna. Aby uzyskać obrazy wysokiej jakości, zwykle nadal potrzebujesz dekodera do oglądania telewizji przez Internet i podłączenia plazmy do Internetu za pomocą kabla HDMI lub DVI.

Korzystanie z aplikacji OTT

Technologia OTT (over-the-top – „over the top box”) pozwala oglądać kanały telewizyjne online bez powiązania z dostawcą Internetu lub nawet urządzeniem – możesz oglądać telewizję przez Internet na dowolnym dogodnym dla ciebie urządzeniu: plazmie, laptopie, tablecie, a nawet smartfonie. Ponadto nie musisz podpisywać żadnych dokumentów, aby się połączyć – cała procedura może być wykonana online w ciągu 5-10 minut. Aby to zrobić, musisz zarejestrować się na stronie internetowej firmy – dostawcy OTT. Jednocześnie firmy OTT często przyciągają klientów abonamentem promocyjnym – bezpłatnym. W Internecie można znaleźć bezpłatne wersje internetowych kin z dużymi katalogami programów telewizyjnych, filmów i programów telewizyjnych do oglądania. Jednak w takim przypadku będziesz musiał „zobaczyć” kilka reklam podczas oglądania.

Nowoczesna technologia sprawia, że podłączanie do telewizji OTT jest bardziej atrakcyjne. Dostępnych jest więcej kanałów telewizyjnych. Możesz oglądać dowolny program na 4-10 urządzeniach w tym samym czasie. Jeśli rzadko oglądasz telewizję, możesz skorzystać z oficjalnej strony kanału lub kina internetowego całkowicie za darmo. Telewizja internetowa daje nam możliwość oglądania ulubionych filmów, seriali oraz programów.